Styrelsen

 

Micke, Maria, Kicki och Lena på övre raden.  Annesofie och Lisbeth på nedre raden. Saknas på bild gör Ingalill.

 

 

Ordförande: 
Maria Mattsson
Harbovägen 18b
818 30 Valbo
Tel: 073-8482288
E-post: gek@gestricakattklubb.se

Kassör:
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190
81791 Hamrångefjärden
Tel: 0702506013
E-post: kassor@gestricakattklubb.se

Sekreterare:
Annsofie Karlsson
Väderkvarnsbacken 1
815 69 Månkarbo
Tel: 070-1316324
E-post: sekreterare@gestricakattklubb.se

Ledamöter:
Lena Thorsell
Södra kopparslagargatan 52F
802 55 Gävle
Tfn: 070-444 57 90,
E-post: lena@gestricakattklubb.se

Micke Ågren
Backavägen 20
818 33 Valbo
Tel: 070-862 38 66
E-post: micke@gestricakattklubb.se

Suppleanter
Kicki Hagström
Fredriksgatan 88b
811 38 Sandviken
Tel:070-87601091
E-post: kicki@gestricakattklubb.se

Inga-Lill Bremer
Skogsfruvägen 29
811 41 Sandviken
Tel:070-575 68 91
E-post: ingalill@gestricakattklubb.se

ÖVRIGA POSTER

Utställningssekreterare:
Ramona Stenborg
Ljungv. 37
791 45 Falun
Tel:023-654 50, 070-242 45 29
E-post: show@gestricakattklubb.se
Hit skickar du dina utställningsanmälning. Det går även att anmäla via e-post, men då behöver du först fylla i Fullmakt anmälan och skickar in. Vi vill gärna att ni skriver och skickar anmälan i ett Word-dokument om ni har möjlighet.
Här finns länk till nyaste blanketten i Word. Utst_anm_1410
Även när det gäller titlar tagna utomlands kontaktar ni vår utställningssekreterare.

Avelssekreterare/kattungeförmedlare/Stamnamnsansökan:
Annika Ågren
Skolvägen 13A 
818 30 Valbo
Tel: 070-852 75 27
E-post: avel@gestricakattklubb.se
Till Annika skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar) och annat som har med Sverak att göra bortsett från när det handlar om titel tagen utomlands, dessa skickas till Utställningssekreteraren.

Webmaster:
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du allt som har med hemsidan att göra. Vi vill gärna ha bilder till uppfödarsidan, kattungar, planerade kullar och avelshannar.
Kontakta webmaster om du vill byta bild eller om du har några frågor angående detta.

Buransvarig vid kattutställningarna:
Vakant E- mail: show@gestricakattklubb.se

Revisor:
Maud Lagerlöf
E-mail: revisor@gestricakattklubb.se

Revisorsuppleant:
Håkan Hägglöf , E-Mail: revisorsuppleant@gestricakattklubb.se

Valberedningen: Vakant
E-mail:valberedning@gestricakattklubb.se