Styrelsen

 

 

Ny styrelse 2021, bilder kommer…..

 

Ordförande: 
Maria Mattsson
Harbovägen 18b
818 30 Valbo
Tel: 073-8482288
E-post: gek@gestricakattklubb.se

Kassör:
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190
81791 Hamrångefjärden
Tel: 0702506013
E-post: kassor@gestricakattklubb.se

Sekreterare:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 0725770924
E-post: sekreterare@gestricakattklubb.se

Ledamöter:
Johanna Hjelm
Allég 2
817 30 Norrsundet
Tfn: 073-521 48 23
E-post: jjohannalindborg@hotmail.com

Håkan Hägglöf
Prästbordsvägen 24
811 73 Årsunda
Tel:070-788 40 01
E-post: lockharts@hotmail.se

Suppleanter

Kicki Hagström
Fredriksgatan 88b
811 38 Sandviken
Tel:070-87601091
E-post: kicki@gestricakattklubb.se

Carolina Norgren Zimmerman
Fallvägen 35
826 67 Bergvik
Tel: 070-575 99 92
E-post: carolina.norgren@hotmail.com

ÖVRIGA POSTER

Utställningssekreterare:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 0725770924
E-post: show@gestricakattklubb.se
Hit skickar du dina utställningsanmälning. Det går även att anmäla via e-post, men då behöver du först fylla i Fullmakt anmälan och skickar in. Vi vill gärna att ni skriver och skickar anmälan i ett Word-dokument om ni har möjlighet.
Här finns länk till nyaste blanketten i Word. Utst_anm_1410
Även när det gäller titlar tagna utomlands kontaktar ni vår utställningssekreterare.

Avelssekreterare/kattungeförmedlare/Stamnamnsansökan:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 0725770924
E-post: avel@gestricakattklubb.se
Till Annika skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar) och annat som har med Sverak att göra bortsett från när det handlar om titel tagen utomlands, dessa skickas till Utställningssekreteraren.

Webmaster:
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du allt som har med hemsidan att göra. Vi vill gärna ha bilder till uppfödarsidan, kattungar, planerade kullar och avelshannar.
Kontakta webmaster om du vill byta bild eller om du har några frågor angående detta.

Buransvarig vid kattutställningarna:
Vakant E- mail: show@gestricakattklubb.se

Revisor:
Maud Lagerlöf
E-mail: revisor@gestricakattklubb.se

Revisorsuppleant:
Håkan Hägglöf , E-Mail: revisorsuppleant@gestricakattklubb.se

Valberedningen: Vakant
E-mail:valberedning@gestricakattklubb.se