Styrelsen

Ordförande/Aktiviteter: 
Maria Mattsson
Harbovägen 18 B
818 30 Valbo
Tel: 073-848 22 88
E-post: gek@gestricakattklubb.se

Kassör/Medlemsfrågor:
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190
81791 Hamrångefjärden
Tel: 070-250 60 13
E-post: kassor@gestricakattklubb.se

Sekreterare:
Victoria Sjöcrantz
Hövdingavägen 22 c
80432 Gävle
Tel: 076-650 36 45
E-post: sekreterare@gestricakattklubb.se

Ledamöter:
Håkan Hägglöf
Prästbordsvägen 24
811 73 Årsunda
Tel:070-788 40 01
E-post: hakan@gestricakattklubb.se

Birgitta Räihä
Vintervägen  24
814 32 Skutskär
Tel:073-358 60 52
E-post: birgitta@gestricakattklubb.se

Suppleanter:
Ylva Strömbom
Timmermansgatan 13
802 52 Gävle
Tel:073-243 28 01
E-post: ylva@gestricakattklubb.se

Maria Allard
Säljansögatan 7b
811 62 Sandviken
Tel:070-647 96 62
E-post: mariaa@gestricakattklubb.se

ÖVRIGA POSTER
Utställningssekreterare:
Birgitta Räihä  och  Håkan Hägglöf
E-post: show@gestricakattklubb.se

Avelssekreterare/Stamnamnsansökan/Kullregistrering:
Maria Mattsson
E-post: avel@gestricakattklubb.se
Hit skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar) och annat som har med SVERAK att göra.

Webmaster:

Birgitta Räihä
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du alla frågor som har med hemsidan att göra. 
Kontakta webmaster om du vill byta kontaktuppgifter, bild eller om du har andra frågor.

Buransvarig vid kattutställningarna:
E-mail: show@gestricakattklubb.se

Revisor:
Sanna Pedersen
E-mail: sanna@gestricakattklubb.se

Revisorsuppleant:
Maud Lagerlöf
E-mail: maud@gestricakattklubb.se

Valberedningen: Vakant
E-mail: valberedning@gestricakattklubb.se