Funktionärer

STYRELSEN

Här presenteras Gestrica kattklubbs styrelse för 2017.

Ordförande:
Annika Ågren
Backavägen 20
818 33 Valbo
Tel: 070-852 75 27
E-post: gek@gestricakattklubb.se
DSC04879
Kassör:
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190,
817 91 Hamrångefjärden
Tel: 0297-210 47
E-post: lisbeth@gestricakattklubb.se
DSC04903
Sekreterare:
Sandra Lidén
Lillstuvägen 20
811 70 Järbo
Tel: 073-082 73 73
E-post: sandra@gestricakattklubb.se
 DSC04891
Vice Ordförande:
Sören Kedert
Hönsgärdet 49
738 92 Norberg
Tel: 0223-600 02
E-post: soren@gestricakattklubb.se
 DSC04872
Ledamot:
Lisa Andersen-Storm
Häcklingevägen 19
818 91 Valbo
Tel: 026-13 00 53, 072-212 79 68
E-post: lisa@gestricakattklubb.se
DSC04888
Ledamot:
Micke Ågren
Backavägen 20
818 33 Valbo
Tel: 070-862 38 66
E-post: micke@gestricakattklubb.se
 DSC04893
Suppleant:
Susan Kedert
Hönsgärdet 49
738 92 Norberg.
Tel: 0223-600 02
E-post: susan@gestricakattklubb.se
 Susan Kedert
Suppleant: Eva Ellblaus

 


 

ÖVRIGA POSTER

Utställningssekreterare:
Ramona Stenborg, Ljungv. 37, 791 45 Falun, Tel: 023-654 50, 070-242 45 29
E-post: show@gestricakattklubb.se   Hit skickar du dina utställningsanmälningar. Det går även att anmäla via e-post, men då behöver du först fylla i Fullmakt anmälan och skickar in. Vi vill gärna att ni skriver och skickar anmälan i ett Word-dokument om ni har möjlighet.
Här finns länk till nyaste blanketten i Word. Utst_anm_1410
Även när det gäller titlar tagna utomlands kontaktar ni vår utställningssekreterare.
Avelssekreterare/kattungeförmedlare:
Stina Granhammar, Luleåvägen 123, 857 31 Sundsvall
Tel:060-50 20 57, 070-270 04 75 E-post: avel@gestricakattklubb.se  Till Stina skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar)och annat som har med Sverak att göra, utom när det handlar om
titel tagen utomlands. Dessa skickas till Utställningssekreteraren.
 stina-balder2014-orebro
Webmaster:
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du allt som har med hemsidan att göra. Vi vill gärna ha bilder till uppfödarsidan, kattungar, planerade kullar och avelshanar. Skickar du inte med någon bild så brukar webmaster låna en bild från din hemsida.
Kontakta webmaster om du vill byta bild eller om du har några frågor angående detta.
Revisor: Hans Wetterholm, 026-16 72 48 
Revisorsuppleant: Ann-Cristine Stenberg  Tel: 070-224 06 36 E-post: ankistenberg@hotmail.com
Valberedningen består av:

Lotta Karlsson, Oslättforsvägen 240,80598 Gävle  Tel: 072-560 59 76 E-post: lotta@gestricakattklubb.se
Elin Sundin liten@telia.com