Klubbens uppfödare

ÄR DU UPPFÖDARE OCH VILL STÅ MED PÅ LISTAN? SJÄLVKLART SKA DU DET! 

OBSERVERA! Enligt §33 i Personuppgiftslagen (PUL) får vi inte lov att presentera några uppfödare utan deras tillstånd. Om du är medlem i klubben och vill stå med på listan, skicka ett mail till webmaster@gestricakattklubb.se så lägger jag till er på listan. De uppgifter jag behöver är kattras/er, stamnamn, namn, stad, telefonnr, e-post, webbsida och huruvida du är diplomerad uppfödare inom SVERAK eller inte. Bifoga gärna också en bild!

DIPLOMERAD UPPFÖDARE =  

BENGAL

Eirwen’s
Sofie Karlsson
Väderkvarnsbacken 1
815 69 Månkarbo
070-131 63 24
E-post: sweet_dreams71@hotmail.com

DEVON REX

SE*Lockande
Maria Mattsson
Harbovägen 18 B
818 30 Valbo
073-848 22 88
E-post: maria@hoffen.se

HELIG BIRMA

SE*Crinkly & Wild’s
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle
072-577 09 24
E-post: ahnfeldt.linda@gmail.com

MAINE COON

SE*Crossyard’s
Elin Sundin
Harmsarvsvägen 50
Grycksbo
070-343 43 53
E-post: elolinon@telia.com

S*Kung Cool’s
Maria Isaksson
Annebergsgatan 12
812 30 Storvik
073-654 64 74
E-post: mariaisaksson71@hotmail.com

S*Lightmoon’s
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190
817 91 Hamrångefjärden
070-250 60 13
E-post: lissod.k48@gmail.com

SE*Kadikods
Sandra Lidén
Järbo
073-082 73 73
E-post: kadikods@gmail.com

NEVA MASQUERADE

SE*Chakitagummans
Alice Berndtsdotter
Gävle
E-post: chakitagummans@gmail.com

PERSER

S*Abo Volo’s
Stina Granhammar
Sundsvall
070-20 04 75
E-post: kornicko@hotmail.com

RAGDOLL

SE*Liljeklo
Anna Liljebrand
Sandviken
070-268 19 79
E-post: anna.liljebrand@gmail.com

Touchdowns
Yvonne Sundberg
Fogdevägen 3
806 49 Gävle
070-397 04 64
E-post: yvonne.sundberg1960@hotmail.se

SE*Skogsfrustreet
Inga-lill Bremer
Skogsfruvägen 29
811 41 Sandviken
070-575 68 91
E-post: olsson.bremer@telia.com

SIBIRISK

SE*Chakitagummans
Alice Berndtsdotter
Gävle
E-post: chakitagummans@gmail.com

SE*Sjöholmens 
Helene Sjöholm
Selkroken 1
806 31 Gävle
070-820 29 05
E-post: helene.sjoholm@icloud.com

S*Klintgårdens 
Annika Ågren
Valbo
070-852 75 27
E-post: agrenannika@gmail.com

SPHYNX

SE*Crinkly & Wild’s
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle
072-577 09 24
E-post: ahnfeldt.linda@gmail.com