Styrelsen

Ordförande/Aktiviteter: 
Maria Mattsson
Harbovägen 18 B
818 30 Valbo
Tel: 073-848 22 88
E-post: gek@gestricakattklubb.se

Kassör/Medlemsfrågor:
Lisbeth Andersson
Råhällavägen 190
81791 Hamrångefjärden
Tel: 070-250 60 13
E-post: kassor@gestricakattklubb.se

Sekreterare:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 072-577 09 24
E-post: sekreterare@gestricakattklubb.se

Ledamöter:
Johanna Hjelm
Allégatan 2
817 30 Norrsundet
Tfn: 073-521 48 23
E-post: johanna@gestricakattklubb.se

Håkan Hägglöf
Prästbordsvägen 24
811 73 Årsunda
Tel:070-788 40 01
E-post: hakan@gestricakattklubb.se

Suppleanter:
Kicki Hagström
Fredriksgatan 88b
811 38 Sandviken
Tel:070-876 01 91
E-post: kicki@gestricakattklubb.se

Carolina Norgren Zimmerman
Fallvägen 35
826 67 Bergvik
Tel: 070-575 99 92
E-post: carolina@gestricakattklubb.se

ÖVRIGA POSTER
Utställningssekreterare:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 072-577 09 24
E-post: show@gestricakattklubb.se

Avelssekreterare/Stamnamnsansökan/Kullregistrering:
Linda Ahnfeldt
Tibastvägen 3
802 69 Gävle 
Tel: 072-577 09 24
E-post: avel@gestricakattklubb.se
Till Linda skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar) och annat som har med SVERAK att göra.

Webmaster:
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du alla frågor som har med hemsidan att göra. 
Kontakta webmaster om du vill byta kontaktuppgifter, bild eller om du har andra frågor.

Buransvarig vid kattutställningarna:
E-mail: show@gestricakattklubb.se

Revisor:
Sanna Pedersen
E-mail: sanna@gestricakattklubb.se

Revisorsuppleant:
Maud Lagerlöf
E-mail: maud@gestricakattklubb.se

Valberedningen: Vakant
E-mail: valberedning@gestricakattklubb.se