Styrelsen

STYRELSEN

Här presenteras Gestrica kattklubbs styrelse för 2019

Ordförande (2 år):
Annika Ågren
Backavägen 20
818 33 Valbo
Tel: 070-852 75 27
E-post: gek@gestricakattklubb.se
DSC04879
Ledamot/Kassör (2 år):
Sofie 
E-post: sofie@gestricakattklubb.se

Madde
E-post: kassor@gestricakattklubb.se

Sekreterare (2 år):
Sandra Lidén
Lillstuvägen 20
811 70 Järbo
Tel: 073-082 73 73
E-post: sandra@gestricakattklubb.se
 DSC04891
Ledamot (2 år):

Lena Thorsell
Södra kopparslagargatan 52F
802 55 Gävle
tfn: 070-444 57 90
E-post: lena@gestricakattklubb.se

 1A36C9BD-263B-4CB1-9281-843C71CF111A
Ledamot (2 år):
Eva Elblaus
Lövlundsvägen 81 A
814 91 Furuvik
tfn: 073-656 05 00
E-post: eva@gestricakattklubb.se
Ledamot (2 år):
Micke Ågren
Backavägen 20
818 33 Valbo
Tel: 070-862 38 66
E-post: micke@gestricakattklubb.se
 DSC04893
Suppleant(1 år):
Inga-Lill Bremer
Skogsfruvägen 29
811 41 Sandviken
Tel:070-575 68 91 E-post: ingalill@gestricakattklubb.se
Suppleant (1 år)

Sarah Forslund

Gävle
Tel: 026-200 70 54
E-mail:sarah@gestricakattklubb.se


ÖVRIGA POSTER

Utställningssekreterare:
Ramona Stenborg
Ljungv. 37
791 45 FalunTel: 023-654 50, 070-242 45 29
E-post: show@gestricakattklubb.se 

Hit skickar du dina utställningsanmälning. Det går även att anmäla via e-post, men då behöver du först fylla i Fullmakt anmälan och skickar in. Vi vill gärna att ni skriver och skickar anmälan i ett Word-dokument om ni har möjlighet.
Här finns länk till nyaste blanketten i Word. Utst_anm_1410
Även när det gäller titlar tagna utomlands kontaktar ni vår utställningssekreterare.

Avelssekreterare/kattungeförmedlare:
Inga-Lill Bremer
Skogsfruvägen 29
811 41 Sandviken
Tel:070-575 68 91 E-post: avel@gestricakattklubb.se 

Till Inga-Lill skickar du ansökan om stamnamn (2 exemplar), registrering av kattungar (2 exemplar) och annat som har med Sverak att göra bortsett från när det handlar om titel tagen utomlands, dessa skickas till Utställningssekreteraren.

 
Webmaster:
E-post: webmaster@gestricakattklubb.se
Till webmaster skickar du allt som har med hemsidan att göra. Vi vill gärna ha bilder till uppfödarsidan, kattungar, planerade kullar och avelshanar. Skickar du inte med någon bild så brukar webmaster låna en bild från din hemsida.
Kontakta webmaster om du vill byta bild eller om du har några frågor angående detta.
Buransvarig vid kattutställningarna:

Vakant E- mail:show@gestricakattklubb.se

Revisor (1år):

Lisbeth Andersson
E-mail:lisbeth@gestricakattklubb.se

Revisorsuppleant (1år):

Annette Blomquist
E-Mail:annette@gestricakattklubb.se

Valberedningen (1 år):

Maria Mattsson
E-mail:valberedning@gestricakattklubb.se